Reklama

Zatrzęsła się ziemia od Izmiru do Aten

Trzęsienie ziemi 6,3 w skali Richtera wyrządziło dziś spore szkody na greckiej wyspie Lesbos. Cztery osoby zostały lekko ranne. Uszkodzona została wieża jednego z kościołów, popękało wiele budynków

Publikacja: 12.06.2017 17:08

Ludzie wybiegli w przerażeniu na ulice. W kilku miejscach osunęła się ziemia, blokując drogi. Mieszkańcom doradza się, by pozostali na zewnątrz do czasu sprawdzenia, czy budynki, w których mieszkają, są bezpieczne.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na Morzu Egejskim, w odległości około 80 kilometrów na północny zachód od tureckiego miasta Izmir, a ognisko wstrząsów - na głębokości około 7 kilometrów. Zanotowano ponad 20 wstrząsów wtórnych.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama