Ranking najlepszych i najgorszych lotnisk roku 2016 powstał na podstawie głosowania pasażerów korzystających z serwisu Sleepinginairports.net. Polskie lotniska znalazły się w gronie 40 wyróżnionych obiektów: Lotnisko Chopina zajęło 11 miejsce, a Port Lotniczy Wrocław - miejsce 23. Warto zauważyć, że wśród lotnisk regionalnych Wrocław wyprzedziły jedynie lotniska w Porto i Alicante.

Podróżni głosujący w rankingu biorą uwagę przede wszystkim jakość obsługi, atmosferę i infrastrukturę lotniskowych terminali, w tym ofertę kulinarną i strefy odpoczynku.

– Cieszymy się, że w opinii pasażerów, którzy mają porównanie różnych portów, znaleźliśmy się w ścisłej europejskiej czołówce. A jeśli weźmiemy pod uwagę tylko lotniska regionalne, to jesteśmy pod względem jakości wręcz jednym z najlepszych w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany w komunikacie prasowym.

Za najgorsze europejskie lotniska internauci uznali: port lotniczy Santorynu (JTR), Chanii (CHQ) i Heraklionu (HER). Obecnie w serwisie Sleepininairports.net trwa już głosowanie na najlepsze i najgorsze lotniska roku 2017.