Loty do stolicy Kambodży będą realizowane boeingiem 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej. Rejs nr EK388 z Dubaju zaplanowano na 9.15 z lądowaniem w Rangunie o 17.25. Następnie samolot odleci z Rangunu o 18.55, przylatując do Phnom Penh o 21.25.

Godzina wylotu z Dubaju ma umożliwić przesiadkę podróżującym z Europy, m.in. z Paryża, Londynu czy Frankfurtu. Lot powrotny nr EK389 z Phnom Penh zaplanowano na 23.10 z lądowaniem w Dubaju o 5.40 następnego dnia, po krótkim postoju w Rangunie.

Otwarcie codziennego połączenia Dubaj - Phnom Penh zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem bezpośrednich lotów na trasie Dubaj - Hanoi. Od 1 lipca pasażerowie Emirates udający się do stolicy Wietnamu nie będą musieli już zatrzymywać się po drodze w Rangunie.

Phnom Penh leży w południowo-środkowej części Kambodży i jest najludniejszym miastem w kraju, a także głównym portem dla turystów zdążających do kompleksu świątyń Angkor Wat, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W 2015 roku Kambodżę odwiedziło ponad 4,7 miliona zagranicznych turystów i szacuje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 8 milionów. Rozwojowi ruchu turystycznego sprzyja ukończona w marcu ubiegłego roku rozbudowa terminalu na lotnisku w Phnom Penh, która pozwoliła na dwukrotne zwiększenie zdolności przewozowej.

Ponadto nowa trasa Dubaj - Rangun - Phnom Penh umożliwi bezpośrednią podróż między dwiema azjatyckimi stolicami. Emirates będzie jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenie między tymi miastami.