Na poznańskich targach, które potrwają do 17 do 19 lutego, reklamowana będzie m.in. turystyka aktywna - lubelskie szlaki rowerowe, kajakowe, konne, szkółki jeździeckie, przystanie żeglarskie, stanice kajakowe, parki linowe i rodzinne parki rozrywki. Organizatorzy imprezy przypominają więc, że Małopolski Przełom Wisły, Podlaski Przełom Bugu, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, Polesie, Powiśle, Roztocze, Puszcza Solska i Lasy Janowskie  to znakomite tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, konnej. W sezonie zimowym obszary te stają się zaś atrakcyjne dla narciarzy. Dostępne są na nich trasy biegowe i liczne stoki zjazdowe w kilkunastu ośrodkach narciarskich (najwięcej na Roztoczu i na Powiślu).

Organizatorzy Tour Salonu zapowiadają zapowiadają również obecność lubelskiej branży noclegowej. Wypoczynkowi w województwie lubelskim sprzyja bowiem rozwinięta sieć hoteli, moteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, oferujących zarówno smaczną regionalną kuchnię, jak i coraz atrakcyjniejsze programy pobytu, nawiązujące niejednokrotnie do miejscowych tradycji, obyczajów, rzemiosła.

Na stoiskach promujących region znajdą się również oferty wykorzystujące przygraniczne położenie regionu (umożliwiające łączenie wycieczki po Polsce z wyjazdem do Lwowa, Łucka czy Brześcia) i związane z obchodami 700-lecia Lublina.