Dzięki tym partnerstwom Ailleron rozszerzy ofertę systemu iLumio – aplikacji mobilnej, która pozwoli na otwieranie większości hotelowych drzwi na świecie za pomocą telefonu komórkowego. System generuje zaszyfrowany klucz cyfrowy, który dostarczany jest gościom w postaci aplikacji do smarfona. - Z wykorzystaniem cyfrowego klucza omijamy uciążliwy proces rejestracji w tradycyjnej recepcji hotelowej – wystarczy zalogować się i odebrać swój wirtualny klucz przez telefon – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Justyna Michalczyk, główna menedżer iLumio w Ailleron SA.

- W celu najlepszego rozwoju systemu iLumio i dotarcia do największej rzeszy klientów postanowiliśmy nawiązać współpracę z dwoma największymi firmami w branży – Salto i Assa Abloy, które stanowią około 80 procent dostawców „klamek" do hoteli. Z naszych danych wynika, że większość hoteli naprzemiennie wybiera pomiędzy tymi producentami, stąd decyzja o integracji z obiema czołowymi firmami. Ponadto możemy obecnie zapewnić hotelom pełen zakres usług - obejmujący zarówno zakup zamków, jak ich instalację oraz mobilne otwieranie – dodaje Michalczyk.

Assa Abloy to międzynarodowa grupa z rocznym obrotem sięgającym 6 miliardów euro, która zatrudnia ponad 46 tysięcy pracowników. Firma działa w ponad 70 krajach i jest silnym graczem w segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak: kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa i zabezpieczenia hotelowe. Rozwiązania formy Salto są obecnie stosowane w ponad 2 milionach drzwi na całym świecie. Firma specjalizuje się w tworzeniu bezprzewodowych systemów dostępu.