W 2015 roku Sardynię odwiedziło 22,3 tysiąca turystów z Polski, co stanowi wzrost o 18,4 procent w porównaniu z rokiem 2014.

Departament turystyki, rzemiosła i handlu regionu Sardynii akredytował i włączył do udziału w Targach TT Warsaw około 20 wystawców. Na stoisku Sardegna Endless Island (B17) obecni będą menedżerowie 4- i 5-gwiazdkowych hoteli i sieci hotelowych, touroperatorzy, biura podróży i firmy usługowe.

Jak mówi Francesco Morandi, członek zarządu regionu kierujący departamentem turystyki, na targach zostaną zaprezentowane różnorodne obiekty, więc zarówno klienci poszukujący luksusowej oferty, jak i ci, którzy uważnie kalkulują wydatki turystyczne, znajdą coś dla siebie.

Podkreśla, że przedstawiciele regionu pracują nad tym, aby od 2017 roku sezon turystyczny rozpoczynał się już w kwietniu i trwał do listopada, a tym samym lepiej odpowiadał zapotrzebowaniu Polaków.

Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 24-26 listopada w centrum targowo-kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na targi obowiązuje rejestracja, której można dokonać on-line do 22 listopada.