Niezwykle popularny film został już usunięty z sieci, ale i tak spowodował dyskusję związaną z ekscentryczna pasją mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Hodowla dzikich zwierząt bez odpowiedniego zezwolenia jest tam zabroniona przez prawo. Według wprowadzonych w tym roku przepisów w domach nie można trzymać nie tylko tygrysów i lwów, lecz także agresywnych ras psów - pitbuli i mastifów.

Na filmie, który wywołał dyskusję, pojawiły się największe gatunki tygrysów - syberyjski i bengalski. Według eksperta z dubajskiego ogrodu zoologicznego, przywiezienie takich zwierząt wymaga dodatkowych międzynarodowych zezwoleń. Internauci dyskutujący o egzotycznych ssakach zwracają uwagę, że film został zrobiony najprawdopodobniej na jednej z prywatnych plaż w pobliżu ulicy, przy której znajdują się pałace rodziny szejka.

Z opublikowanego w tym roku raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że trzymanie dzikich zwierząt w przydomowym ogródkach staje się niebezpiecznym hobby obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bogacze kupowali lwy, tygrysy albo małpy, by pochwalić się przed sąsiadami. Przetrzymywane w złych warunkach zwierzęta często chorowały. Wprowadzone zmiany w prawie mają takie przypadki ograniczyć.