Reklama
Rozwiń

Włosi wolą morze od gór

Włosi wyżej cenią wakacje nad morzem niż w górach i są wrażliwi na zmiany pogody - wynika z sondażu przeprowadzonego na zamówienie właścicieli wyciągów narciarskich

Publikacja: 16.05.2016 09:14

Włosi wolą morze od gór

Foto: Pixabay

Jedna trzecia Włochów gotowa jest jechać w góry w każdych warunkach i o każdej porze roku. Jedna trzecia nigdy tam nie pojedzie, bo jej nie interesują. Jedna trzecia wreszcie może się tam wybrać, ale tylko latem i pod warunkiem, że będzie ładna pogoda.

Miłośników gór pociągają cisza i spokój gwarantujące relaks. Według ich przeciwników chodzi jednak o śmiertelną nudę i męczącą bezczynność. W oczach co trzeciego Włocha góry najbardziej dyskwalifikuje jednak zmienna i nieprzewidywalna pogoda. W efekcie Włosi w Alpach i Apeninach pozostawiają tylko jedenaście procent pieniędzy wydawanych na turystykę.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta