Polacy lecieli z Gdańska do Bergen. Podczas lotu nadużyli alkoholu, słuchali głośno muzyki i wbrew zakazom, palili elektroniczne papierosy. Byli również agresywni i niegrzeczni wobec załogi i innych pasażerów.

Do tego stopnia dokuczyli obsłudze lotu, że ta po wylądowaniu wezwała policję. Chociaż aż pięciu pasażerów zachowywało się w ten sposób, aresztowano tych dwóch.

Wobec pijanych Polaków zostanie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. Jak powiedział rzecznik policji w Bergen Morten Kronen rzadko się zdarza, by do źle zachowujących się pasażerów wzywano funkcjonariuszy.

- Musieli się zachowywać naprawdę nagannie, skoro załoga się na to zdecydowała - powiedział rzecznik. - Zamknięta, ograniczona powierzchnia samolotu spowodowała, że zachowanie agresywnych pasażerów musiało być dla pasażerów wyjątkowo nieprzyjemne - dodał.

Dwóch Polaków, którzy dostali dożywotni zakaz wstępu na pokłady samolotów linii Wizz Air, czeka jeszcze najprawdopodobniej proces przed norweskim sądem. Linie zapowiedziały bowiem złożenie pozwu.