W tym roku o nagrodę walczyło 500 studentów z 68 uniwersytetów, szkół biznesowych oraz hotelarskich.

Zwycięzcą została drużyna z Vatel International Business School w Tajlandii. Trójka studentów, Nakorn Sirinuntananon, Rudeerus Apinuntano i Pitchaya Mepattana, zaprojektowała aplikację, która może zostać wykorzystana w każdym z hoteli Accor. Za pomocą smartfona z wgraną zwycięską aplikacją goście mogą kontrolować wiele aspektów swojego wypoczynku, np. dokonać dowolnego zamówienia lub zorganizować wycieczkę po mieście.

Konkurs ma związek z cyfrową transformacją sieci Accor i ma pomóc stymulować kreatywności uczniów w rozwiązywaniu trudnych zagadnień hotelarskich. Ma też odkryć młode talenty, które kiedyś być może zasilą szeregi pracowników sieci.

Była to już trzecia edycja konkursu. Pierwszy odbył się we Francji – zgłoszono wówczas 80 projektów z 15 europejskich szkół. Tematem przewodnim był zrównoważony rozwój w branży hotelarskiej. Drugi organizował dział kadr w regionie azjatyckiego Pacyfiku. W konkursie wzięło udział 40 szkół z ponad 10 państw – głównie z Azji. Ich zadaniem było wyobrażenie sobie marki Novotel w 2020 roku.