Średnia cena pokoju w stolicy Wietnamu, Hanoi, spadła do zaledwie 54 dolarów za noc. To aż o 32 procent taniej niż przed rokiem. O jedną piątą taniej znajdziemy również nocleg w Phnom Penh, gdzie za pokój zapłacimy średnio 53 dolary. Stolica Kambodży to idealne miejsce dla oszczędnych turystów – za posiłek w jednej z wielu restauracji w tym mieście zapłacimy średnio od 2 do 4 dolarów.

Średnio o 26 procent w ciągu roku, według analityków portalu Hotels.com, potaniały też pokojowe hotele w Warszawie. Za noc w polskiej stolicy trzeba zapłacić średnio 102 dolary. A za zaledwie 20 dolarów więcej można już przenocować w hotelu pięciogwiazdkowym.

O 15 procent spadła również w ciągu roku średnia cena hotelu we włoskiej Sienie. Nocleg w pięknym włoskim mieście, w którym turysta może mieć wrażenie, jakby przeniósł się do średniowiecza, kosztuje obecnie zaledwie 130 dolarów.

Również o 15 procent – do 197 dolarów za noc – spadła cena w wymarzonym przez surferów kalifornijskim mieści Laguna Beach.

O 14 procent mniej niż przed rokiem trzeba dziś zapłacić za nocleg w Santiago de Chile (średnia cena 134 dol.), a także w szwajcarskim Zurychu (średnia cena za noc to 189 dol.). 12 procent mogą też zaoszczędzić turyści wybierający się do stolicy Korei Południowej. Na nocleg w Seulu trzeba obecnie wydać średnio 137 dolarów.