800 metrów plaży w środku Paryża

Palmy, 5 tysięcy ton piasku, 800 krzesełek plażowych i leżaków oraz 250 parasoli słonecznych - paryżanie mają znowu plażę nad nad Sekwaną

Publikacja: 20.07.2013 20:45

800 metrów plaży w środku Paryża

Foto: AFP

W Paryżu dwunasty  raz przygotowano plażę nad Sekwaną. Inauguracji dokonał mer stolicy Bertrand Delanoe. Plaża czynna będzie do 18 sierpnia.

Nawieziono 5 tysięcy ton piasku, ustawiono 800 krzesełek plażowych, leżaków i 250 parasoli. Powiewu egzotycznej atmosfery nadają palmy. Prace nad zorganizowaniem tej letniej atrakcji, która Paryżanom osładza pobyt w mieście, trwały cztery dni i pięć nocy.

Plaża ciągnie się na 800 metrach zamkniętego dla ruchu bulwaru nad Sekwaną. Poza wspaniałymi widokami na kamienice i pałace na Wyspie świętego Ludwika, poza wizytami w plażowych barach, można nauczyć się tańca towarzyskiego lub rozegrać turniej siatkówki plażowej lub zagrać w tak bardzo francuską grę jak petanque,  czyli metalowe boule.

Przygotowano wystawę reprodukcji dzieł Moneta, można obejrzeć transmitowane na gigantycznym ekranie koncerty popularnych muzyków lub skorzystać z zaimprowizowanej biblioteki.

Także nad kanałami La Villette w północnej części stolicy zorganizowano plażę, a w programie znalazły się jazdy na elektrycznych go-kartach i nauka pływania kajakiem.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Lotniska
Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy