...i stanąć na scenie z całą czwórką, odwiedzić studio nagraniowe Abby, czy przymierzyć śnieżnobiałe, charakterystyczne kostiumy.

Za pomocą specjalnego ekranu członkowie grupy - Agnetha, Benny, Björn i Frida - podzielą się ze zwiedzającymi swoimi wspomnieniami sprzed lat. Abba uważana jest za jeden z najlepszych zespołów muzyki pop XX wieku. Sprzedała ponad 370 milionów płyt na całym świecie, co czyni ją jedną z najbardziej kasowych grup w dziejach.

Abba zyskała międzynarodową popularność dzięki chwytliwym utworom z prostymi tekstami. W 1976 roku, podczas jedynego pobytu w Polsce, zespół nagrał w TVP program telewizyjny "ABBA w Studio 2".

Pomysł uhonorowania legendarnych muzyków zrodził się już kilka lat temu, ale realizację projektu opóźniły problemy finansowe. Multimedialny ośrodek miał powstać już w 2009 roku. Znaleziono odpowiednią lokalizację w centrum Sztokholmu i rozpoczęto budowę. W 2011 roku, z powodu braku środków, obiekt został przejęty na inne cele i powstanie muzeum ABBY stanęło pod znakiem zapytania. Ostatecznie udało się jednak zrealizować projekt.