Z Emirates do Phuket przez Dubaj

Linia lotnicza Emirates ogłosiła otwarcie nowego połączenia do Phuket w Tajlandii. Od przyszłego roku połączy też Dubaj z Warszawą

Publikacja: 14.08.2012 14:53

Stewardesy linii lotniczej Emirates słyną z oryginalnych strojów

Stewardesy linii lotniczej Emirates słyną z oryginalnych strojów

Foto: Bloomberg

Trasa do Phuket będzie obsługiwana przez airbusy z miejscami w trzech klasach. Codzienny rejs EK 378 będzie startował z Dubaju o 12.45 i lądował na międzynarodowym lotnisku Phuket o 21.55. Rejs powrotny EK 379 zaplanowany jest następnego dnia o 00.35 z lądowaniem w Dubaju o 04.35.

Otwarcie nowego połączenia do Phuket przewidziano na 10 grudnia, czyli początek sezonu wakacyjnego w tym rejonie. Emirates mają już jedno połączenie do Tajlandii - cztery rejsy dziennie do Bangkoku, z czego jeden obsługiwany jest przez airbusa A380. Emirates liczą na zainteresowanie nowym kierunkiem pasażerów z Azji oraz Europy.

Phuket to 15 nowy kierunek, jaki Emirates otwierają w tym roku i drugi w płd.-wsch. Azji po mieście Ho Chi Minha, dokąd Emirates latają od czerwca.

Obecnie Emirates wykonują regularne rejsy do 125 miejsc w 74 krajach. Flota Emirates składa się ze 178 samolotów, w tym 22 airbusów A380, największej liczby tych maszyn w posiadaniu jednej linii lotniczej.

6 lutego 2013 Emirates uruchomą codzienne rejsy z Dubaju do Warszawy airbusem A330-200. Będzie to największy samolot lądujący regularnie w Warszawie, a Emirates będzie pierwszą linią oferującą przeloty z Polski w klasie pierwszej.

Rejsy umożliwią przesiadkę w Dubaju do ponad 100 portów obsługiwanych przez Emirates, w tym do wielu ważnych portów w Azji, Australii i Nowej Zelandii, rejonie Oceanu Indyjskiego, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek