Projekt parku „Rosja" jest przedsięwzięciem publiczno-prywatnym. Złożą się na niego najbogatsi Rosjanie, zawsze mile widziani na Kremlu  Michaił Prochorow, Wiktor Wekselberg i Oleg Deripaska, a także prezesi największych firm państwowych - kolei (Władimir Jakunin) i Rushydro (Jewgienij Dod). Ponad 1000 ha ziemi pod park przekaże w darze największy deweloper Rosji - firma Coalco.

Inwestycja zakłada budowę niedaleko największego lotniska Rosji - Domodiedowo, parku rozrywki. Jego największymi i najoryginalniejszymi atrakcjami ma być Rosja w miniaturze oraz największy w Europie park-safari.

- Pokażemy w tym parku całe 17 milionów kilometrów kwadratowych naszego kraju i to tak, by wizyta tu wywołała u zwiedzających chęć obejrzenia tych cudów podczas prawdziwej podroży - zapewnił Siergiej Szojgu gubernator obwodu moskiewskiego.

Park będzie musiał konkurować z już realizowanymi podobnymi projektami. Jak podaje gazeta RBK daily grupa BIN rodzimych bogaczy Guceriewych planuje budowę dwóch parków rozrywki na granicy starej i nowej Moskwy: Galaktyka i Universal Studios Moscow z legolandem. Mają to być inwestycje za 2,8 mld dol. i 1  mld dol.