"Zarząd spółki Pascal będzie nadal zarządzał spółką, promując książki wydawnictwa zgodnie z najlepszą tradycją marki Pascal. Współpraca pomiędzy Grupą ITI a wydawnictwem Pascal w segmencie lifestyle'owym będzie kontynuowana" – podała firma w komunikacie. Nie podano kwoty transakcji.

Prezesem spółki jest Andrzej Rosner, a członkiem zarządu: Sylwia Bizoń. Pascal wydaje m.in. przewodniki turystyczne oraz książki podróżnicze.

W 2010 roku przychody Wydawnictwa Pascal (najmniejszej spółki w portfolio ITI) wynosiły 3,1 mln euro, a EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją) była ujemna i sięgała 979 tys. euro.

ITI podał "Rz", że w chwili sprzedaży spółki, 15 czerwca, Pascal był rentowny. - Pascal osiągnął próg rentowności na poziomie EBITDA - mówi Małgorzata Stafańczyk, p.o. rzecznika prasowego ITI.

ITI na pytania, z czego wynika decyzja o sprzedaży Wydawnictwa Pascal oraz czy na działania holdingu należy patrzeć, jak na działania zmierzające do jego powolnego rozwiązywania, nie odpowiada wprost. - ITI chce skupić się na kluczowej działalności medialnej obejmującej TVN, Multikino i Legię - powtarza zdanie z komunikatu Małgorzata Stefańczyk.