Najmniejszy wzrost w ubiegłym miesiącu w porównaniu z majem 2011 roku zanotowało lotnisko w Katowicach. Obsłużyło o około 12,8 proc. podróżnych więcej. Rekord w maju padł w porcie lotniczym w Szczecinie - ruch wzrósł tam o 87,6 proc.

Wciąż największym portem, pod względem liczby klientów pozostaje Warszawa, przez to lotnisko przewinęło się prawie 982 tys. osób. Jak podaje Przemysław Przybylski, rzecznik warszawskiego portu, maj był miesiącem najlepszym w całej historii lotniska. Liczba podróżnych korzystająca w maju 2012 roku z warszawskiego lotniska była o 13,3 proc. wyższa od dotychczasowego rekordu, który padł w maju 2008 roku.

- To w dużej mierze wynik rekordowego ruchu na połączeniach krajowych. W maju z krajowych połączeń lotniczych skorzystało 185 tys. osób, o 95 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – mówi Przemysław Przybylski.

Gdańsk i Poznań zanotowały wzrost lotniczego ruchu pasażerskiego o około 33 proc. Według wstępnych danych Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w maju niemal 295 tysięcy pasażerów. Od początku roku port obsłużył ponad 1,06 mln podróżnych o 21 proc. więcej niż w roku 2011. - Wyniki są doskonałe. Biorąc pod uwagę, że szczyt sezonu turystycznego oraz ruchu związanego z Euro 2012 jeszcze przed nami, spodziewamy się naprawdę olbrzymich wzrostów w kolejnych miesiącach - komentuje Tomasz Kloskowski, prezes portu gdańskiego.