Co roku ponad 10 milionów 100 tysięcy mieszkańców Szwecji spędza urlopy za granicą. Ponieważ kraj liczy 9,5 miliona mieszkańców oznacza to, że spora ich część czyni to co najmniej dwa razy w roku.

Polska znalazła się na czternastym miejscu rankingu. Co roku odwiedza ją 195 tysięcy Szwedów. Nasz kraj wyprzedza Austria, goszcząca corocznie 198 tysięcy przybyszów ze Szwecji, a za nami jest Chorwacja - 156 tysięcy Szwedów.

Udostępnione właśnie dane plasują Polskę poza dziesiątką najtańszych dla Szwedów krajów urlopowych. Polska zajmuje za to trzecie miejsce pod względem cen średniej klasy hoteli. Wśród piętnastu państw rankingu tańsze noclegi w takich hotelach oferują dla dwóch osób Grecja i Tajlandia, odpowiednio w przeliczeniu za dobę 260 i 309 złotych, a najdroższe Dania i Norwegia - 600 i 615 złotych.

Polska jest też na trzecim miejscu, jeśli chodzi o koszt posiłku w średniej klasy restauracji. Tu najtańsza jest także Tajlandia, a najdroższe Norwegia i Dania. Podobnie jest z kosztem szklanki piwa. W Polsce, jak i w Tajlandii, kosztuje ono, zdaniem szwedzkich doradców urlopowych, około 6 złotych, w Norwegii natomiast 38 złotych.