Bilety na przejazd z Berlina do Warszawy lub Trójmiasta dostępne są nadal wyłącznie w tradycyjnych kasach, co wynika z międzynarodowych przepisów prawa przewozowego.

Bilety kupione drogą elektroniczną dostępne są w 60-dniowej przedsprzedaży. Niedługo oferta ma zostać uzupełniona o bilety w komunikacji z Czechami i Austrią.

- W ostatnich miesiącach Intercity nie tylko znacznie powiększyło tabor, ale i dokonało kilku istotnych zmian w ofercie, np. obniżając ceny biletów na niektórych trasach i umożliwienie zakupu biletu na ekspresy od 29 zł w promocji Super Bilet - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Po wprowadzeniu sprzedaży biletów przez Internet na wszystkie pociągi krajowe, przyszedł czas na połączenia międzynarodowe.

Na połączenia krajowe bilety przez Internet podróżni mogą kupować od 15 kwietnia.  Nowa oferta nie wymaga drukowania  biletu, wystarczy podczas kontroli pokazać konduktorowi kod biletu na ekranie smartfona, laptopa lub tabletu.

W odróżnieniu od oferty krajowej dostępnej w systemie e-IC, bilety internetowe w komunikacji z Niemcami nadal wymagają wydrukowania przed przejazdem.