AeroSvit stawia na Kraków

Ukraińska linia lotnicza AeroSvit rozwija swoją siatkę połączeń z południowej Polski. Od 15 września przewoźnik wprowadza też nowe taryfy promocyjne. Będą obowiązywały na podróże od 1 listopada 2011 do 20 marca 2012

Publikacja: 14.09.2011 14:13

Samolot linii AeroSvit

Samolot linii AeroSvit

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier

Od 30 października AeroSvit podwoi liczbę oferowanych miejsc na trasie z Krakowa do Kijowa. Wszystkie rejsy wykonywane będą samolotami Boeing 737, które zastąpią obecnie użytkowane Embraery 145.

W zależności od wersji Boeingi AeroSvitu zabierają na pokład od 108 do 144 pasażerów, podczas gdy Embaery 145 tylko 49. Dzięki tej zmianie podniesie się komfort podróży, a także możliwe stanie się poszerzenie współpracy z biurami podróży oraz tour operatorami.

Wraz ze zmianą samolotu od sezonu zimowego zmieni się też rozkład rejsów. Samoloty AeroSvitu pokonywać będą trasę Kraków – Kijów nadal cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty.

Rejs sobotni wprowadzony zostanie w miejsce czwartkowego. W efekcie poprawi się oferta dla pasażerów podróżujących służbowo między Krakowem a Kijowem, a także osób korzystających z połączeń przez Kijów do wielu portów w siatce połączeń ukraińskiego przewoźnika.

Nowy rozkład zapewni lepsze połączenia przez Kijów (czas przesiadki w Kijowie poniżej trzech godzin) do wielu portów, między innymi do Ałma Aty, Bangkoku, Colombo, Dubaju, St. Petersburga, Istanbułu, Tel Awiwu, Toronto.

Marek Sławatyniec, dyrektor AeroSvitu na Polskę podkreśla, że ukraiński przewoźnik wiąże z Krakowem duże nadzieje - Liczymy na to, że naszymi krakowskimi rejsami latać będzie do Kijowa coraz więcej pasażerów, korzystających dotąd z połączeń konkurencji. Oferujemy dogodne i bardzo atrakcyjne cenowo połączenia przez Kijów. Dobre tranzyty na zmodernizowanym lotnisku w Kijowie pozwalają na szybkie i wygodne dotarcie z Krakowa do największych ukraińskich miast, Dniepropietrowska, Doniecka, Odessy, Symferopola, Lwowa lub Charkowa, a także do większości portów w siatce międzynarodowych połączeń ukraińskiej linii, w tym do Nowego Jorku, Toronto, Colombo, Tel Awiwu, Pekinu, Ałma Aty, Bangkoku, Istanbułu, Moskwy, St. Petersburga, Baku, Dubaju, Aten, Kiszyniowa oraz Sofii - mówi Marek Sławatyniec.

Ceny biletu powrotnego ze wszystkimi opłatami i podatkami wynosi: Kijów 382 zł, Moskwa 773 zł, St. Petersburg 773 zł, Pekin 1722 zł, Tel Awiw 859 zł.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek