Reklama
Rozwiń
Reklama

W biurach podróży Grecja rozgrzewa spóźnionych urlopowiczów

Mimo późnej pory roku pociąg z wycieczkami pędzi i nie chce się zatrzymać – w ostatnim tygodniu biura podróży odwiedziło prawie 40 procent klientów więcej niż przed rokiem

Aktualizacja: 26.09.2018 00:22 Publikacja: 25.09.2018 22:12

W biurach podróży Grecja rozgrzewa spóźnionych urlopowiczów

Foto: PZOT

Czwarty tydzień z rzędu biura podróży odwiedza co najmniej 35 procent klientów więcej niż przed rokiem. Tym razem różnica sięgnęła 37,4 procent – pokazuje najnowszy raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki*.

Najmocniej skoczyła sprzedaż wycieczek autokarowych – o 51,9 procent. To jednak schyłek tego typu imprez, co widać najlepiej po udziale autokarówek w całej puli sprzedanych wyjazdów – 2,6 procent. Lwią część tortu zgarnęły wyjazdy lotnicze – 96 procent. I one też zanotowały w minionym tygodniu największą, bo 38,8-procentową, nadwyżkę nad rokiem poprzednim.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama