Hotel ma też parking podziemny, bar i restaurację. Jak zapewnia w komunikacie właściciel,  atutem obiketu jest jego położenie w rewitalizowanej części Wilna, w pobliżu starówki. Blisko stąd też do zamku Giedymina i placu Katedralnego.

Stylistyka powierzchni wspólnych nawiązuje do charakterystycznych cech Wilna. "Wiszące balony odzwierciedlają charakterystyczne dla miasta widoki nad przepływającą nieopodal rzeką Wilią (Neris), a specjalnie zaprojektowane fototapety w salach konferencyjnych symbolizują prężnie rozwijającą się dzielnicę, w której zlokalizowany jest obiekt".

30-osobowy zespół pracowników został dobrany - przekonuje Agnieszka Kalinowska z Orbisu - ze szczególnym uwzględnieniem takich cech jak optymizm i przyjazne nastawienie. Hotel ibis Vilnius Centre wyróżniać ma także niewysoka cena - za pokój jednoosobowy trzeba zapłacić 55 euro, za dwuosobowy – 62 euro. Dzieci do 12 roku życia nocują bezpłatnie.

"Powstał w rekordowo szybkim tempie. Za realizację budynku spełniającego najwyższe normy była odpowiedzialna firma UAB Merko statyba, należąca do Merko Ehitus Group. Tę część inwestycji udało się zrealizować w półtora roku. Po stronie właściciela hotelu, Grupy Orbis, pozostawały kwestie dotyczące aranżacji i wyposażenia wnętrz. ibis Vilnius Centre to pierwszy na Litwie hotel niskoemisyjny. Obecnie trwa certyfikacja obiektu w standardzie BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod)".