Hotel będzie stanowić część inwestycji DeoPlaza, centrum biznesowo-turystyczno-wypoczynkowego, w skład którego wejdą również budynki mieszkalne i strefa handlowo-usługowa z kawiarniami, sklepami i restauracjami.

- Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym operatorem, zagwarantuje międzynarodową skalę usług hotelowych, konferencyjnych i eventowych - mówi cytowany w komunikacie Radissona Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plaza. - Dzięki połączeniu ogromnego potencjału miejsca i doświadczenia operatora, hotel stanie się rozpoznawalnym centrum konferencyjnym na świecie przyciągającym do Gdańska międzynarodowych przedsiębiorców.

Planowane otwarcie pierwszej fazy inwestycji odbędzie się w czwartym kwartale 2018 roku. Hotel będzie dysponował wtedy 142 pokojami i apartamentami (w tym czterema 80 m kw., pięcioma 35 m kw. i 12 apartamentami typu junior). Ukończenie drugiej fazy inwestycji planowane jest na kwiecień 2019 roku. Poszerzy ofertę hotelu do 350 pokojów i apartamentów. Radisson będzie miał też bar w holu, czynną cały dzień restaurację, siłownię, spa i basen. Spotkania biznesowe i wydarzenia będzie można organizować na ponad 1000 m kw. przestrzeni, na której znajdzie się sala balowa, cztery sale funkcyjne, siedem pokojów spotkań i osobny obszar do wykorzystania jako foyer lub dodatkowa przestrzeń funkcyjna.

Usytuowany na zabytkowej Wyspie Spichrzów w Gdańsku, Radisson Hotel & Suites będzie świetnie położony – tuż przy zabytkowym centrum miasta - Długi Targ znajduje się tylko 100 m od hotelu.

Radisson Hotel & Suites w Gdańsku zarządzany będzie przez spółkę Radisson Hospitality.  Powiększy stan posiadania grupy w Polsce do 16 hoteli, oferujących łącznie ponad 3500 pokojów.