Firma Amadeus poinformowała, że Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA przyznało jej certyfikat New Distribution Capability (NDC) trzeciego poziomu, tym razem jako agregatorowi. W ten sposób Amadeus, który ma już certyfikat NDC trzeciego poziomu jako dostawca usług informatycznych, stał się jedną z pierwszych firm mogących się poszczycić obydwoma takimi poświadczeniami - podaje biuro prasowe Amadeus.

Certyfikat NDC jest przyznawany przedsiębiorstwom, które wykazały się zdolnością do kompleksowego zarządzania ofertami i zamówieniami. Firma otrzymała nowy certyfikat dzięki współpracy z Travix ? jednym z największych internetowych biur podróży, które dołączyło do programu na początku bieżącego roku.

„Mamy dwa powody do dumy i zadowolenia: możemy współpracować z Travixem ? liderem rynku internetowych usług turystycznych i jesteśmy jedną z pierwszych firm w branży, które mają dwa certyfikaty NDC trzeciego poziomu. Intensywnie realizujemy program NDC-X, a nasz najnowszy certyfikat potwierdza, że efektywnie wprowadzamy standard NDC w branży" ? podkreśla cytowany w komunikacie prasowym wiceprezes odpowiedzialny za program NDC-X w firmie Amadeus Gianni Pisanello. „Chcemy, aby linie lotnicze mogły masowo udostępniać nowe treści zgodne ze standardem NDC w globalnej sieci agentów, i robimy duże postępy w realizacji tego celu" - dodaje.

„W ciągu ostatnich miesięcy nasza współpraca z firmą Amadeus była bardzo inspirująca. W ramach programu NCD-X zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które zapewni internetowym biurom podróży dostęp do zagregowanej treści zarówno zgodnej, jak i niezgodnej ze standardem NDC" ? mówi dyrektor generalny firmy TravixJohn Mangelaars. „Jeszcze w tym roku nasze zespoły będą korzystać z tego rozwiązania, aby obsługiwać zamówienia, zakupy i płatności za pośrednictwem firmy Amadeus. Najnowszy certyfikat dowodzi, że zarówno nasza współpraca, jak i użytkowanie standardu IATA NCD przynoszą znakomite rezultaty" - zaznacza.