Narongsak Osotthankorn, który kierował operacją wyprowadzania członków młodzieżowej drużyny piłkarskiej na powierzchnię chce, aby jaskinia Tham Luang stała się muzeum poświęconym jednej z najtrudniejszych akcji ratowniczych na świecie. W jej trakcie zginął pochodzący z Tajlandii płetwonurek, który brał udział w operacji przygotowywania korytarzy do ewakuacji chłopców.

Lokalne władze chcą, aby jaskinia stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Tajlandii. Tymczasem premier Tajlandii Prayut Chan-o-cha oświadczył, że u wejścia do jaskini powstaną specjalne zabezpieczenia, które mają nie dopuścić do podobnej tragedii w przyszłości.

Od dziś kompleks jaskiń Tham Luang ma być zamknięty do odwołania. Przed jaskinią umieszczone mają być też ostrzeżenia dotyczące możliwości zalania jej korytarzy w porze deszczowej.

Tymczasem 12 chłopców uratowanych z zalanej jaskini na północy Tajlandii i towarzyszący im trener powracają do zdrowia w szpitalu.

Lokalne władze chcą, aby jaskinia stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych Tajlandii. Tymczasem premier Tajlandii Prayut Chan-o-cha oświadczył, że u wejścia do jaskini powstaną specjalne zabezpieczenia, które mają nie dopuścić do podobnej tragedii w przyszłości. Od dziś kompleks jaskiń Tham Luang ma być zamknięty do odwołania. Przed jaskinią umieszczone mają być też ostrzeżenia dotyczące możliwości zalania jej korytarzy w porze deszczowej.