Bidroom.com to założona w 2014 roku w Holandii platforma oferująca bezprowizyjne rezerwacje. Platforma wymaga od hotelarzy udzielania minimum pięcioprocentowego rabatu w stosunku do cen podawanych na innych platformach rezerwacyjnych.

Teraz firma ogłasza nową funkcjonalność, która ma uderzyć w jej główną konkurencję - Booking.com i Expedię. Użytkownicy, którzy dokonali rezerwacji na jednej z tych platform, dostaną gwarancję przynajmniej pięcioprocentowego rabatu na tę samą ofertę.

Aby skorzystać z oferty należy wysłać potwierdzenie wcześniejszej rezerwacji u konkurencji. Firma następnie przetwarza zgłoszenie na swojej własnej platformie, by znaleźć lepszą ofertę dotyczącą takiego samego pokoju, w tym samym hotelu i o tej samej dacie zameldowania i wymeldowania. Taka oferta jest przesyłana do użytkownika, który może dokonać rezerwacji za niższą cenę. Kiedy nowa rezerwacja zostaje potwierdzona przez hotel, użytkownik może zrezygnować z pierwotnej rezerwacji (o ile ta posiada możliwość darmowej rezygnacji). Bidroom gwarantuje zniżkę w wysokości od pięciu do piętnastu procent w stosunku do pierwotnej rezerwacji.

- Nie zaprzeczamy, że celujemy w przejęcie rezerwacji Booking.com i Expedii. Dokonanie rezerwacji przez naszą platformę ma po prostu więcej sensu, bo oferujemy gościom lepsze ceny, niż wspomniane platformy, jednocześnie przynosząc korzyści hotelom - wyjaśnia Michael Ros, prezes Bidroom.com, cytowany w komunikacie prasowym.

Platforma niedawno uruchomiła też funkcję zwaną "Price Alert". Kiedy użytkownik dokonuje wyszukiwania hotelu, ale nie kończy procesu rezerwacji, witryna zapisuje wyszukiwanie i powiadamia użytkownika, gdy cena spadnie. Jak podaje serwis, tylko w tym tygodniu z usługi skorzystało już kilkuset klientów.