Konkurs był prowadzony na facebookowym profilu TT-Line Polska od 15 października do 4 stycznia. Ogłoszenie wyników nastąpiło 18 stycznia.

Zadaniem uczestników rywalizacji było napisać krótki tekst odpowiadający na pytanie „Dlaczego to ja powinienem zostać Reporterem TT-Line?" i przesłanie nakręconego przez siebie filmu (do 3 minut długości) na temat: „filmowa opowieść o moim miejscu".

Jak podaje armator, do konkursu zgłoszono 34 prace spełniające wszystkie wymogi regulaminu. Ostatecznie pierwsze miejsce, a wraz z nim posadę reportera, otrzymał 28 letni Cezary Szproch, student Akademii Fotografii w Warszawie. Drugie miejsce zajął Kamil Soczewka, który zdobył tygodniowy pobyt w Skandynawii. Trzecim laureatem jest Dawid Raźny. Otrzyma rejs do Szwecji promem TT-Line. Dodatkowo wybrane zostały dwie panie: Monika Dunajska, która pojawi się w wybranych odcinkach opowieści o Skandynawii, oraz Agnieszka Czapnik, którą TT-Line zaprosiło do relacjonowania jednego ze spotkań żeglarskich w ramach projektu Cross The Line.

Armator planuje od 8 do 10 reporterskich wyjazdów do Skandynawii. Pierwsze relacje pojawią się na blogu blizejsnadynawii.com pod koniec stycznia lub na początku lutego. Materiały z podróży będą się również pojawiały na Facebooku i Instagramie.

- Projekt Reportera TT-Line pozwoli nam zaprezentować nowe spojrzenie na kraje skandynawskie i ich mieszkańców poprzez ich zwyczaje, tradycje i mentalność, a także życie codzienne. Chcielibyśmy, aby Polacy odkryli Skandynawię, która jest przecież tak blisko. Od Skandynawii dzieli nas tylko 6 godzin podróży promem z portu w Świnoujściu – wyjaśnia, cytowana w komunikacie prasowym, Aneta Wencel, dyrektor zarządzająca TT-Line Polska, organizatora konkursu.