Lufthansa i Austrian rozpoczną fazę testów pokładowego Wi-Fi. Na początku każdy przewoźnik będzie sprawdzać po 5 airbusów A320. Pasażerowie, którzy znajdą się na ich pokładach, będą mogli skorzystać z sieci bezpłatnie, ale przewoźnik skorzysta z analizy ich aktywności przy pracach nad wprowadzeniem usługi w całej flocie.

W pierwszym kwartale 2017 roku liczba maszyn Lufthansy wyposażonych w dostęp do internetu wzrośnie do 20. Jeden samolot po drugim, w całej flocie A320 Lufthansy będzie zainstalowana najnowsza technologia – prace zakończą się w połowie 2018 roku. Koniec montażu urządzeń we wszystkich 31 maszynach Austrian Airlines jest zaplanowany na koniec kwietnia tego roku. Tak samo jak w przypadku Lufthansy i Austrian Airlines, również Eurowings planuje udostępnienie internetu swoim pasażerom – wstępnie planuje uruchomienie usługi na koniec pierwszego kwartału 2017 roku. Wszystkie 69 maszyn Eurowingsa będzie wyposażonych w internet do końca lata tego roku.

Pasażerowie Lufthansy zyskają dostęp do Wi-Fi na swoich urządzeniach mobilnych – będą mogli korzystać ze skrzynek pocztowych, aplikacji czy streamingu wideo. Usługa powinna być dostępna w pierwszym kwartale tego roku. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród trzech taryf: FlyNet Message za 3 euro, FlyNet Surf za 7 euro i FlyNet Stream za 12 euro (za jeden rejs). FlyNet Message pozwoli korzystać ze skrzynki pocztowej, WhatsAppa czy iMessage, a FlyNet Surf również surfować po internecie. Dzięki FlyNet Stream, będzie możliwy również streaming. Pakiety można opłacać przy użyciu karty kredytowej lub płatności typu PayPal.

Internet Lufthansy i jej partnera technologicznego Inmarsat korzysta z szerokopasmowej technologii satelitarnej (Ka-band) i zapewnia dostęp do internetu na trasach krótkiego i średniego zasięgu poprzez sieć Inmarsat Global Xpress (GX). Dostawcą serwisu dla pasażerów Lufthansy będzie Deutsche Telekom, partner Inmarsatu.