Jak czytamy w jej komunikacie, "czelendże" (z ang. chellange czyli wyzwanie) podbijają internet. Najpierw tańczyliśmy do "Harlem shake", następnie w słusznej sprawie polewaliśmy się lodowatą wodą, teraz internet zastyga w bezruchu.

Mannequin Challenge przyciąga coraz więcej ludzi, w tym celebrytów. Zabawa zaczęła się od uczennicy, która na Twitterze udostępniła filmik, na którym jej koledzy ze szkoły zastygają jak manekiny. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź internetu. W bezruchu zastygali już muzycy, sportowcy, celebryci, w tym Adele, Cristiano Ronaldo i Hillary Clinton. Im więcej ludzi i większe wyzwanie tym szybciej bije licznik polubień.

Gdańska Organizacja Turystyczna podjęła manekinowe wyzwanie. Nakręciła film, który przedstawia jej pracowników w ich zawodowym otoczeniu. Sceny pokazują przerysowane sytuacje, które są nieodłącznym elementem ich pracy.

Podczas kręcenia filmu powstał pomysł, aby do zabawy zachęcić także inne organizacje turystyczne. "Czy Polska Organizacja Turystyczna, Pomorska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna podejmą wyzwanie?" - pyta GOT.