- W sezonie letnim większość naszych lotów odbywa się na terenie Europy. W zimie stajemy jednak przed problemem wykorzystania w pełni naszej floty składającej się z 21 samolotów. Azja okazała się być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ sezon wyjazdów wakacyjnych w Azji nie pokrywa się z europejskim, a przemysł turystyczny rozwija się tam dynamicznie. Cieszę się, że w ciągu czterech lat udało się nam rozszerzyć sieć partnerów i włączyć do naszej oferty nowe kierunki podróży - opisuje Vytautas Kaikaris, dyrektor wykonawczy Small Planet Group, cytowany w komunikacie prasowym.

W Kambodży mieszczą się obecnie dwa biura Small Planet Airlines, jedno w stolicy kraju Phnom Penh, a drugie w Siem Reap, które również pełni funkcję bazy lotniskowej. We współpracy z partnerami, liniami Sky Angkor i Cambodia Angkor Air, spółka obsługuje loty krajowe na terenie Kambodży, jak również oferuje pasażerom loty do Chin, Korei Południowej i Wietnamu. Ma w tym kraju dwa airbusy A320.

Kolejne dwa samoloty A320 zostały wysłane do bazy w Bombaju, w Indiach. Obsługują tam loty krajowe we współpracy z tanimi liniami lotniczymi Go Air. Do Dżuddy w Arabii Saudyjskiej poleciały trzy samoloty: jeden A320 i dwa A321. Tutaj linie Small Planet Airlines współpracują z Nesma Airlines, obsługując loty krajowe z Dżuddy do Rijadu, Ha'ilu i Ad-Dammam.

Na rynku europejskim głównymi kierunkami zimowych podróży - obsługiwanymi przez Small Planet Airlines - są Wyspy Kanaryjskie, Dubaj, Egipt i kurorty narciarskie. Obecnie Small Planet Airlines dysponują flotą składającą się z 21 samolotów marki Airbus, startujących z 11 baz na terenie Europy. Uruchomienie dwunastej bazy na lotnisku Schiphol w Amsterdamie planowane jest pod koniec grudnia tego roku.

Small Planet Airlines jest przewoźnikiem turystycznym działającym na terenie Europy i Azji. Obsługując 21 samolotów Airbus 320/321, spółka współpracuje z największymi biurami podróży na świecie i przewozi pasażerów do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii i innych krajów w sezonie letnim. W sezonie zimowym, niektóre z samolotów są wykorzystywane w regionie azjatyckim. Small Planet Airlines organizuje również loty specjalne dla przedstawicieli władz kraju, sportowców, wojskowych, jak również dla osób prywatnych.