Od 2010 roku Biuro Podróży Funclub było sponsorem, partnerem oraz oficjalnym przewoźnikiem Lecha Poznań. Specjalny autokar pokonał ponad 200 tysięcy kilometrów, wożąc trenerów, zawodników, działaczy i kadrę po całej Polsce.

Piotr Sućko, prezes Funclubu, przyznaje, że wieloletnia współpraca z Lechem Poznań to przygoda, którą będzie mile wspominać. Nadszedł jednak czas, by potencjał sponsorski wykorzystać w innych aktywnościach.

- Po sześciu latach współpracy, podczas których byliśmy sponsorem i partnerem transportowym Lecha Poznań, doszliśmy do wniosku, że nasze bogate doświadczenie powinniśmy wykorzystać w innych dziedzinach - mówi Sućko, cytowany w komunikacie prasowym. Nadal chcemy udzielać wsparcia lokalnym społecznościom i angażować się w lokalne inicjatywy. Szukamy nowych możliwości i nowych pomysłów. Nie wykluczamy możliwości ponownej współpracy z klubem. Był to czas, który dostarczył nam wielu sportowych emocji, za które jesteśmy ogromnie wdzięczni. Funclub wybierze się z Lechem Poznań w ostatnią wspólną podróż w najbliższy weekend. Przewieziemy piłkarzy do Krakowa na mecz z Wisłą Kraków. Mamy nadzieję, że będzie to zwycięski wyjazd, za co trzymamy kciuki - dodaje.