Aktualizacja: 07.12.2016 15:12 Publikacja: 07.12.2016 15:12
Foto: Polska Izba Turystyki
Rady Naczelnej PIT obradowała 3 grudnia. Jak opisuje komunikat, omówiała palące problemy związane ze stosowaniem nowych przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym (TFG) i z pracami nad przeniesieniem do polskiego prawa nowej unijnej dyrektywy turystycznej.
Członkowie rady skrytykowali model TFG i tryb wprowadzenia ustawy o TFG. Byli zbulwersowani brakiem rzetelnego uzasadnienia przyjętej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki koncepcji funduszu. Zwracali uwagę, że rząd zwlekał do ostatniej chwili z publikacją rozporządzeń wykonawczych, opublikowano je dopiero wieczorem w przeddzień wejścia części przepisów ustawy w życie.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Od 15 lutego będzie można składać roczne deklaracje PIT za 2024 rok. Jeżeli z zeznania podatkowego wynika nadpłata, należy nam się jej zwrot. Co zrobić, by szybciej trafił na nasze konto? Można go otrzymać nawet w ciągu kilku dni.
Dzieci z pięciu województw (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie) zaczynają w poniedziałek ferie. A to oznacza, że już w sobotę część z nich wyruszy, by wypoczywać poza miejscem zamieszkania. Według badania Polskiej Organizacji Turystycznej chęć wyjazdu w tym czasie deklaruje co drugi dorosły Polak. Sprawdziliśmy, ile wydadzą ci, którzy wybiorą się na narty.
Od 1 stycznia 2025 roku weszły w życie zmiany w uldze termomodernizacyjnej. Nie można już z niej skorzystać w przypadku niektórych wydatków. Jednocześnie pojawiła się możliwość odliczenia od podatku inwestycji, które do tej pory nie były objęte ulgą.
Pracodawca musi poinformować skarbówkę, ile zarobili jego pracownicy. Robi to na formularzu PIT-11. Czas na wysyłkę informacji do urzędu skarbowego ma do 31 stycznia. Natomiast 28 lutego jest ostatni dzień na przekazanie PIT-11 pracownikom.
Na krótko przed końcem swojej kadencji prezydent USA Joe Biden zaproponował skreślenie Kuby z amerykańskiej listy państw uznanych za sponsorujące terroryzm. Ten gest może okazać się jedynie gestem symbolicznym wobec powrotu do Białego Domu Donalda Trumpa.
Atlanta, Dubaj i Tokio-Hameda to trzy największe na świecie lotniska pod względem wielkości ruchu pasażerskiego. Każde z dwóch pierwszych miało więcej klientów niż wszystkie lotniska w Polsce razem wzięte.
Wzrasta znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Dla przedsiębiorców wspierających działania w tym obszarze w polskim prawie przewidziano ulgę sponsoringową.
Podatnicy opodatkowani w formie karty podatkowej, jeżeli od 2025 r. chcą zrezygnować z tej formy opodatkowania, mogą to uczynić jedynie do 20 stycznia br.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas