W listopadzie z lotniska w Modlinie skorzystało 207 tys. pasażerów. Od początku 2016 r. w porcie odprawiło się 2,6 mln podróżnych, a do końca roku liczba ta wzrośnie do 2,8 miliona - to rekordowe liczby w historii podwarszawskiego portu.

W ubiegłym tygodniu współpracujące z lotniskiem linie lotnicze Ryanair ogłosiły uruchomienie od końca marca 2017 r. tutaj dwóch nowych, całorocznych połączeń lotniczych - do Cagliari na Sardynii (dwa razy w tygodniu) i do Neapolu (dwa razy w tygodniu). Od sezonu letniego pasażerowie będą mogli polecieć również do Faro, trzeciego po Porto i Lizbonie portugalskiego miasta w ofercie lotniczej Modlina.

Mapa kierunków obsługiwanych przez Ryanaira z podwarszawskiego portu obejmuje już czterdzieści cztery najpopularniejsze trasy w całej Europie - informuje biuro prasowe lotniska. Zwiększa się również oferta usług innych niż lotnicze. "W tym tygodniu, w zastrzeżonej strefie terminala pasażerskiego uruchomiony został tapas bar z bogatym wyborem różnego rodzaju przekąsek i alkoholi. To jedenasty już lokal gastronomiczny na lotnisku Warszawa/Modlin" - czytamy w komunikacie.