W biurach podróży: Albania droższa od Gran Canarii

Trwa dobra passa biur podróży. W minionym tygodniu odwiedziło je o 20 procent więcej klientów niż rok temu – podaje Polski Związek Organizatorów Turystyki

Publikacja: 07.12.2016 10:08

W biurach podróży: Albania droższa od Gran Canarii

Foto: ROL

A dokładnie było to 19,4 procent więcej klientów, którzy zarezerwowali o 14,9 procent więcej wyjazdów*. 78,7 procent rezerwacji dotyczyło podróży lotniczych, 12,2 z dojazdem własnym, a 9,1 autokarem.

Najbardziej zyskały w porównaniu z zeszłym rokiem zorganizowane wyjazdy autokarowe. Wzrost tego rodzaju podróży wyniósł 47,8 procent. O 17,5 procent więcej chętnych było na wakacje z wykorzystaniem samolotu, a 15,1 procent na wyjazdy własnym środkiem transport.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta