Obiekt zdobył także - po raz trzeci - wyróżnienie dla najlepszego hotelu biznesowego w Hongkongu i - po raz pierwszy - tytuł najlepszego hotelu biznesowego w Azji.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że otrzymaliśmy tytuł najlepszego luksusowego hotelu biznesowego na świecie. To oznacza, że zostaliśmy uznani za wzór w zakresie luksusowych podróży biznesowych. Nagroda jest ukoronowaniem naszych wysiłków co do świadczenia autentycznej gościnności - skomentował, cytowany w komunikacie prasowym, Alexander O. Wassermann, główny kierownik w hotelu InterContinental Grand Stanford Hongkong.

Znajdujący się w samym sercu dzielnicy biznesowej Tsim Sha Tsui hotel InterContinental Grand Stanford Hongkong ma 570 pokojów, restauracje, odkryty ogrzewany basen, 24-godzinne centrum fitnessu i sale konferencyjne.

Konkurs World Travel Awards odbywa się od 1993 roku, a jego celem jest wyróżnianie najlepszych produktów i miejsc turystycznych. W konkursie, nazywanym turystycznymi Oscarami, nagrody przyznawane są na podstawie głosów oddawanych przez gości i specjalistów z branży turystyki z całego świata.