Portugalia, trzeci rok z kolei, została wybrana jednocześnie najlepszym miejscem do gry w golfa w Europie (Europe's Best Golf Destination 2016) i na świecie (World's Best Golf Destination 2016).

Tytuł najlepszego ośrodka golfowego w Europie przypadł Quinta do Lago w regionie Algarve. Ośrodek leży tuż przy parku naturalnym Ria Formosa i oferuje trzy pola golfowe: północne, południowe i Laranjal.

W rywalizacji krajowej nagrodzono: Oceanico Faldo Course (najlepsze pole golfowe w Portugalii), Penha Longa Resort (najlepszy hotel golfowy w Portugalii), PAG Servicos Golfs (najlepszy portugalski touroperator w sektorze golfowej turystyki przyjazdowej) oraz InGolf (najlepszy portugalski touroperator w sektorze golfowej turystyki wyjazdowej).

Jak podaje VisitPortugal, szacuje się, że w 2016 roku 32 tysiące pól i ośrodków golfowych na świecie odnotuje w sumie około 60 milionów odwiedzin.

World Golf Awards są częścią World Travel Awards. Zwycięzcy wybierani są przez internetowe głosowanie, w którym uczestniczą profesjonaliści zajmujący się turystyką golfową (w tym media), przedstawiciele branży turystycznej (touroperatorzy, biura podróży, menedżerowie), jak również golfiści korzystający z tych pól.