Jest to związane z ostatnimi atakami terrorystycznymi, do których doszło na lotnisku oraz na stacji metra w Brukseli. Zginęło wtedy 31 ludzi, a około 300 zostało rannych.

Początkowo lotnisko ogłosiło, że będzie nieczynne do niedzieli, 27 marca, włącznie. Teraz informuje, że loty mają być wznowione dopiero 29 marca. Na początek tylko częściowo, przy zachowaniu nowych środków bezpieczeństwa.

Jak poinformowano, cztery dni po zamachach prace śledczych na lotnisku zostały zakończone. W wyniku eksplozji dwóch bomb zdetonowanych przez zamachowców samobójców zniszczona została hala odlotów. Teraz eksperci mają ocenić straty, sprawdzić stabilność budynku, funkcjonowanie systemów informatycznych oraz określić, ile czasu może potrwać odbudowa terminalu.

Strefa bezpieczeństwa wokół lotniska jest cały czas utrzymana. Dostęp do budynku ma tylko personel. Policja kontynuuje kontrole przy wejściu.

Lotnisko w Zaventem to największy belgijski port lotniczy, z którego korzysta ponad 70 towarzystw lotniczych. Od wtorku połączenia z Brukselą są przekierowywane na inne lotniska w Belgii : w Liege, Charleroi czy Ostendzie.