Najwięcej pamiątek to przedmioty z wizerunkiem papieża Franciszka i związane z Rzymem. Jednak nie brakuje obrazków, różańców, a nawet breloczków do kluczy i magnesów z Janem XXIII i Janem Pawłem II. Nowi święci są przedstawieni z aureolami nad głowami i podpisami "sanctus", czyli "święty". W sklepach są specjalnie wydane na okazję kanonizacji pamiątkowe znaczki pocztowe, koperty, a nawet monety.

W wielu przypadkach sprzedawcy wykazują duży spryt, bo pod zdjęciami papieży stare napisy "błogosławiony" zasłaniają specjalnymi naklejkami "święty". "Tak, on już jest święty!" - wykrzykuje sprzedawca, choć do oficjalnego ogłoszenia świętymi pozostało kilka dni.

Wielu pielgrzymów, szczególnie z Polski, pyta właśnie o pamiątki z wizerunkami dwóch papieży. Niektórzy szukają różańców z charakterystycznym krzyżem Jana Pawła II. Wielu cieszy się, że dzięki tym drobiazgom będzie mogło w kraju wspominać wzruszenia na Placu Świętego Piotra.  - Najważniejsze jednak są te wspomnienia, które są w środku w nas. Tych nikt nam nie zabierze, najbardziej się liczą - tłumaczą pielgrzymi oczekujący na niedzielną mszę kanonizacyjną.

Ceny pamiątek kształtują się od jednego euro za mały obrazek do ponad siedemdziesięciu za dużą figurę z wizerunkiem papieża.