- Oferując do trzech lotów dziennie jesteśmy przewoźnikiem o największej ofercie lotów pomiędzy Berlinem a Warszawą – powiedział Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin. - Loty te są włączone w naszą sieć połączeń. Dzięki temu dostępne są liczne loty łączone w naszej europejskiej i światowej sieci połączeń - dodał.

Hartmut Mehdorn, prezes spółki Flughafen Berlin Brandenburg przyznał, że „uruchomienie trasy do Warszawy umacnia hub w porcie lotniczym Tegel". - Szczególnie cieszy mnie, że w ten sposób nasza stolica zyskuje jeszcze lepsze skomunikowanie ze stolicą sąsiedniej Polski. W ten sposób polscy pasażerowie będą mieli także dodatkowe możliwości przesiadki, przede wszystkim na loty do dalekich krajów. Polski rynek ma potencjał. Dlatego nasza strona internetowa oraz prospekty informują polskojęzycznych pasażerów w ich ojczystym języku - dodał.

- Berlin i Warszawa, Polska i Niemcy zbliżają się do siebie coraz bardziej - stwierdził Jerzy Józef Margański, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech. - Dzięki nowemu połączeniu obywatele, politycy i biznesmeni tylko na krótko odwiedzający stolice obu państw będą mogli bardziej elastycznie podchodzić do załatwiania swoich spraw. Daje ono także Niemcom i Polakom dobrą okazję do osobistego przekonania się o wydajności gospodarczej i turystycznej atrakcyjności obu krajów.

Od poniedziałku do piątku airberlin lata trzy razy dziennie z Warszawy do Berlina. W weekendy, w soboty startują dwa samoloty, natomiast w niedzielę odbywa się jeden lot do Berlina. Od 23 marca 2013 r. linia lotnicza zwiększy również liczbę połączeń z Krakowa do Berlina do trzech lotów dziennie. Z Gdańska airberlin nadal lata do Berlina do dwóch razy dziennie.

Pasażerowie z Polski mogą przesiąść się na Tegel do samolotów odlatujących do różnych miast w Niemczech i do 42 miejsc docelowych w europejskiej sieci połączeń, w tym do Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Kopenhagi, Oslo, Barcelony, Madrytu, Malagi i Rzymu. W sieci połączeń międzykontynentalnych do wyboru jest łącznie sześć miejsc docelowych z Chicago, Nowym Jorkiem, Miami i Los Angeles.