Air Berlin ściąga polskich pasażerów do Berlina

Można już kupować bilety na loty z Warszawy do Berlina, które Air Berlin uruchomi w marcu przyszłego roku

Publikacja: 02.10.2012 18:19

Air Berlin ściąga polskich pasażerów do Berlina

Foto: Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Rejsy na tej trasie odbywać się mają trzy razy dziennie, każdego dnia. Wykonywane będą samolotem Dash Q400, który na pokład może zabrać około 80 pasażerów.

Przewoźnik stanie się dzięki tym połączeniom linią lotniczą z największą ofertą lotów non stop z Warszawy do niemieckiej stolicy. Czasy lotów są dopasowane do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowych oraz turystycznych - zapewnia w komunikacie przewoźnik.

W październiku 2013 r. ma być wreszcie oddany nowy port lotniczy w Berlinie im. Willy'ego Brandta, który stanie się głównym portem Air Berlin.

- Europa Wschodnia jest strategicznie ważnym rynkiem dla Air Berlin. Dlatego będzie do wszystkich dużych lotnisk w Polsce. Nasi pasażerowie z Polski mają do wyboru połączenia do  Miami, Los Angeles, Nowego Jorku, a od 23 marca nowe połączenie do Chicago - wskazuje Paul Gregorowitsch, dyrektor sprzedaży Air Berlin.

Rainer Schwarz, rzecznik lotniska Berlin Brandenburg dodaje: - Polska jest dla nas ważnym rynkiem z dużym potencjałem. Przez naszą stronę internetową lub ulotki informujemy na przykład naszych polskojęzycznych pasażerów także w ich ojczystym języku.

Od 2009 r. Air Berlin lata z Berlina do Krakowa - w letnim rozkładzie lotów na 2013 rok zamierza zwiększy liczbę lotów na tej trasie nawet do trzech. Od lata 2012 r. przewoźnik ma też dwa rejsy dziennie z Gdańska do Berlina.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek