Park o nazwie Dream Center w szanghajskiej dzielnicy Xuhui w będzie składać się z części rozrywkowej podobnej do parków Disneya, części poświęconej filmom rysunkowym/animowanym oraz z części komercyjnej (hotele, kompleksy handlowe). Będzie stanowić konkurencję dla klasycznego parku rozrywki budowanego od 2011 r. za 3,7 mld dolarów w Szanghaju przez Walta Disneya, który ma być gotowy w 2015 r.

Firma ta należała początkowo do DreamWorks, amerykańskiej wytwórni filmowej, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych. Sama specjalizowała się w kręceniu filmów i seriali rysunkowych, początkowo tradycyjną metodą, później z animowanych z wykorzystaniem techniki  komputerowej. W 2004 r. została  przejęta przez wytwórnię filmową Paramount Pictures.

Amerykanie zawiązali niedawno w Chinach spółkę Oriental DreamWorks, która zbuduje do 2016 r. nowy park, aby wykorzystać rosnące lawinowo zainteresowanie Chińczyków przyjemnym spędzaniem czasu poza domem.

DreamWorks ogłosił już w lutym zamiar utworzenia za 330 mln dolarów spółki z trzema państwowymi chińskimi partnerami: China Media Capital, Shanghai Media Group i Shanghai Alliance Investment. Chińskie firmy mają w spółce 55 proc.

Tymczasem park rozrywki Euro Disney pod Paryżem poprawił w II kwartale obroty o 4 proc. do 358 mln euro dzięki większej liczbie zwiedzających, którzy nie żałowali pieniędzy. Po 9 miesiącach obroty wyniosły 908,8 mln (+2,3 proc.).