Uczestnicy programu przez najbliższe dwa lata będą zdobywać doświadczenie m.in. w takich działach jak: finanse, inżynieria, konsumencki, marketingu czy HR. Jak zapewniają organizatorzy programu, pozwala on na samodzielne kształtowanie ścieżki kariery oraz daje możliwość realizowania ambitnych projektów przy współpracy z najlepszymi specjalistami w branży. Każdy z uczestników ma przydzielonego mentora, który ma za zadanie pomóc w aklimatyzacji oraz udzielać niezbędnego wsparcia merytorycznego.

- W obecnej sytuacji makroekonomicznej wiele europejskich firm rezygnuje z kontynuowania programów rozwoju kariery, jednak my jesteśmy przekonani o słuszności takiego działania i właśnie rozpoczęliśmy proces rekrutacji do kolejnej edycji, która ruszy w październiku 2012 – mówi Alita Benson, dyrektor easyJet ds. polityki personalnej.

Więcej informacji o rekrutacji do przyszłorocznej edycji European Graduate Programme, a także formularze aplikacyjne można znaleźć na stronie: http://careers.easyjet.com/graduates/.