Marketing Greece, organizacja zajmująca się promocją Grecji jako kierunku turystycznego, zachęca mieszkańców kraju do przyłączenia się do kampanii promocyjnej - donosi portal Tornos News. Na stronie internetowej projektu, Facebooku i Instagramie pod hasztagiem #ShareYourGreece, czyli „podziel się swoją Grecją", mają zamieszczać informacje o miejscach, które warto odwiedzić. Chodzi na przykład o tawerny czy malownicze zakątki w miastach i poza nimi, do których przyjezdni zazwyczaj nie docierają.

Czytaj także: "Greckie śniadanie dla ambasadorów".

- Wierzymy, że każdy z nas może przyczynić się do promocji Grecji. Bazując na tym przekonaniu, stworzyliśmy nową kampanię - mówi prezes Marketing Greece Ioanna Dreta. - Rozmawiając z przyjaciółmi i znajomymi, wspominając restaurację, gdzie serwowane są wyjątkowo smaczne dania czy miejsce, z którego można obserwować najpiękniejsze zachody słońca, dzielmy się wiedzą o kierunku. Grecja kryje wiele tajemnic, chcemy, by dowiedzieli się o nich zagraniczni goście - dodaje Dreta.

Kampania potrwa w sezonie letnim. Co 15 dni zmieniać się będzie motyw przewodni, pierwszy to plaże. Zebrane informacje Marketing Greece wykorzysta również w późniejszych projektach prowadzonych za granicą.

Zobacz też: "O moja Grecjo!".