Śląska Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa

Na czele Śląskiej Organizacji Turystycznej stanął Adam Wawoczny. Zastąpił Jarosława Klimaszewskiego - prezydenta Bielska-Białej, który szefował ŚOT-owi w latach 2017-2019

Publikacja: 06.06.2019 12:48

Adam Wawoczny (z prawej) zastąpił na stanowisku prezesa Śląskiej Organizacji Turystycznej Jarosława

Adam Wawoczny (z prawej) zastąpił na stanowisku prezesa Śląskiej Organizacji Turystycznej Jarosława Klimaszewskiego (w środku), któremu podziękowano za dwuletnią prezesurę

Foto: Śląska Organizacja Turystyczna

Nazwisko nowego prezesa zarząd ŚOT-u ogłosił na posiedzeniu 29 maja. Do swojego składu dokooptował również nowych członków - Wojciecha Dziąbka, dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojciecha Czyżewskiego - przedstawiciela Dąbrowy Górniczej.

Adam Wawoczny urodził się w 1973 roku w Rybniku. Ukończył Wydział Historyczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego (kierunek animacja i zarządzanie w kulturze).

Jest emerytowanym funkcjonariuszem policji - w latach 1992-2009 pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. W latach 2006-2010 był radnym gminy Lyski w powiecie rybnickim. Od 2008 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się między innymi doradztwem w zakresie spraw społecznych i zarządzaniem projektami wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz ochrony i promocji zdrowia, prowadzi również gabinet psychoterapii. Jest członkiem Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, sekcji naukowej tegoż towarzystwa i Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku i jego reprezentanta w ŚOT. Związek, którego głównym zadaniem jest realizacja inwestycji w regionie, angażuje się również w promocję turystyczną w kraju i za granicą.

Wawoczny jest też założycielem (w 2005 roku) i prezesem Stowarzyszenia Sumina na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska, zajmującego się między innymi ochroną dziedzictwa kulturowego, środowiska naturalnego, popularyzacją turystyki i organizacją imprez krajoznawczych.

Adam Wawoczny jest żonaty, ma dwie córki. Nie należy do żadnej partii. Wśród swoich hobby wymienia turystykę pieszą i rowerową, żeglarstwo morskie i śródlądowe, sporty motorowodne, literaturę i film.

Czytaj też: "Prezes świętokrzyskiej ROT - wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił".

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek