Autorem filmu jest Benjamin Bindewald, który prowadzi na YouTubie program „Boarding mit Benny". Dziś vlogger, wcześniej agent turystyczny, przybliża internautom tematykę związaną z podróżami.

Ostatni film poświęcił kupowaniu wakacji. "Prawdopodobnie zajmujesz się właśnie planowaniem urlopu na 2019 rok. Dlatego przedstawię ci na przykładzie mojego poprzedniego miejsca pracy, biura sprzedaży Thomasa Cooka w Oberursel, powody, dla których warto zarezerwować wycieczkę u agenta turystycznego" - zapowiada Bindewald w opisie materiału.

W filmie występuje też kierownik wspomnianego biura Michael Schwarz. W czasie sześciominutowej rozmowy eksperci podkreślają, że zakupy u agenta to oszczędność czasu, który turyści musieliby poświęcić na samodzielne znalezienie wycieczki. Ponadto agent potrafi dopasować ofertę do klienta, gwarantuje miłą obsługę i można się do niego zwrócić, jeśli coś pójdzie nie tak, a to wszystko za tę samą cenę, co w internecie.

Bindewald pracował przez sześć lat w biurze sprzedaży Thomasa Cooka. Zdaniem szefa działu sprzedaży niemieckiego oddziału koncernu Carstena Seeligera jego programy są dużym wsparciem dla agentów turystycznych.

Przez trzy tygodnie materiał doczekał się prawie 2,5 tysiąca wyświetleń.