Recep Tayyip Erdogan ponownie został wybrany na prezydenta Turcji i złożył już przysięgę. Po ceremonii ogłosił skład swojego rządu. Jednym z nowych ministrów jest Mehmet Ersoy, który będzie kierował resortem kultury i turystyki.

Urodzony w Stambule w 1968 roku Ersoy w 1991 roku założył ze swoim bratem bliźniakiem touroperatora Etstur. Po tym jak firma odniosła biznesowy sukces, przedsiębiorcy weszli w biznes hotelowy. Etsgroup zarządza dziś 13 pięciogwiazdkowymi hotelami, które łącznie dysponują 12 tysiącami miejsc. Wśród nich znajduje się 7 obiektów spod marki Voyage, dwa Maxx Royal Resorts w Bodrum i Antalyi oraz Elexus Hotels & Resorts & Spa w Kemer i na Cyprze Północnym.

Z kolei do Etstur należą Didimtur, agencja turystyczna obsługująca klientów masowych, Jetset, biuro specjalizujące się w organizacji luksusowych i spersonalizowanych ofert wakacyjnych, Ucuzabilet.com, portal sprzedający bilety lotnicze, Otelpuan.com, strona, na której goście hotelowi zamieszczają oceny obiektów, etstur.com/letsgo, portal informacyjny oraz Etsmice, firma zajmująca się obsługą klientów korporacyjnych. W 2004 roku Etsgroup kupiła 50 procent udziałów w linii lotniczej Atlasjet, założonej przez Öger Holding. Dwa lata później firma przejęła 100 procent udziałów przewoźnika. W 2015 roku firma zmieniła nazwę na Atlasglobal.