Reklama

Grecka SETE: Wszyscy żyjemy z turystyki

Inżynier, producent kapeluszy i rybak to ludzie, którzy zarabiają też na turystach - przekonuje Stowarzyszenie Greckich Przedsiębiorców Turystycznych SETE

Publikacja: 06.06.2018 09:43

www.axiagiaolous.gr

www.axiagiaolous.gr

Foto: ROL

Odwiedzając adres strony internetowej www.axiagiaolous.gr można dowiedzieć się, jak ważna jest branża turystyczna w Grecji. Kolaż zdjęć pokazuje przedstawicieli różnych zawodów, od rybaka, przez kierowcę ciężarówki, producentkę win aż po inżyniera, którzy utrzymują się z pieniędzy przyjezdnych.

I tak pod fotografią rybaka Koriakosa napisano, że w sezonie turystycznym zarabia więcej niż zwykle, ponieważ sprzedaje lokalnym tawernom wszystkie złowione ryby. SETE dodaje, że w 2017 roku bezpośrednie wpływy do PKB z turystyki wyniosły 18 miliardów euro, a pośrednie 30 miliardów.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama