To pierwszy w stolicy obiekt tej marki. W ceremonii przecięcia wstęgi udział wzięli między innymi: Giles Clavie,prezes Orbis SA, Oleg Vyshniakov, inwestor, właściciel firmy Wisher Enterprise, i Katarzyna Zarzycka, dyrektor hotelu. Wieczór uświetniła muzyka na żywo – akustyczny koncert zagrał Skubas.

Trzygwiazdkowy hotel, mieszczący się przy ulicy Grzybowskiej 43, zajmuje 8129 metrów kwadratowych. W tym samym budynku znajdują się również biura i 3-poziomowy parking podziemny. 220 pokojów podzielono na cztery kategorie: standard single, standard double, family i apartament. W hotelu znajduje się także restauracja śniadaniowa, bar i siłownia.

Ibis Styles Warszawa City ma zaplecze konferencyjne: 3 sale o łącznej powierzchni 302 metrów kwadratowych: dwie po 94 metry kwadratowe (dla maksymalnie 60 osób każda) i jedną 115-metrową (80 osób).

Tak jak w przypadku innych obiektów, tak i w warszawskim ibisie, wybrano motyw przewodni, nawiązujący do historii miejsca. Ze względu na lokalizację dominującym elementem wystroju są tramwaje. W pobliżu ulicy Grzybowskiej otwarto bowiem w 1866 roku pierwszą warszawską konną linię tramwajową, łączącą Dworzec Petersburski (dziś Wileński) z Dworcem Wiedeńskim.

Motyw tramwajów wykorzystano więc zarówno w aranżacji lobby (przypominającym przystanek) i recepcji (wagon), jak i korytarzy - tu i ówdzie ze ścian wyłaniają się fragmenty pojazdów, z sufitu zwisają linie trakcji, a wzór wykładziny nawiązuje do torów. Także kolorowe oświetlenie zainstalowane w obiekcie przypomina rozkład tras tramwajowych, a opisy pięter wystylizowane są na dawne rozkłady jazdy.