Coraz więcej Polaków na Cyprze

Bloomberg

O 12,4 procent wzrosła liczba turystów odwiedzających Cypr w pierwszym półroczu tego roku. Polaków przyjechało 66 procent więcej – informuje tamtejszy urząd statystyczny.

Od stycznia do czerwca tego roku Cypr odwiedziło 1,65 miliona turystów. Rok temu było ich 1,46 miliona, co przekłada się na wzrost rok do roku o 12,4 procent. To rekordowy wynik. Dotąd najlepszym miesiącem był czerwiec, kiedy na wyspę przyjechało 511 tysięcy ludzi, czyli o 8,2 procent więcej rok do roku.

Szczegółowa analiza pokazuje, że największym rynkiem źródłowym jest Wielka Brytania (580,8 tysiąca osób, +9,7 procent), na drugim miejscu znajduje się Rosja (317,4 tysiąca, -4,7 procent), a na trzecim Grecja (94,7 tysiąca, +15,6 procent). W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Izrael (93,4 tysiąca, +2,5 procent) i Niemcy (84,8 tysiąca, +9 proc.).

W pierwszym półroczu tego roku na Cypr przyjechało też 39,2 tysiąca Polaków, czyli o 66 procent więcej rok do roku. Tylko w czerwcu naszych rodaków było 11,5 tysiąca, co przełożyło się na zmianę na plus o 36,4 procent.

Urząd Statystyczny zapytał też osoby przyjeżdżające na Cypr w czerwcu o powód wizyty. 86,4 procent powiedziało, że ich wizyta ma charakter turystyczny, 8,7 procent odwiedzało przyjaciół i znajomych, dla 4,9 procent była to podróż służbowa.

Urząd Statystyczny zapytał też osoby przyjeżdżające na Cypr w czerwcu o powód wizyty. 86,4 procent powiedziało, że ich wizyta ma charakter turystyczny, 8,7 procent odwiedzało przyjaciół i znajomych, dla 4,9 procent była to podróż służbowa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

HRS: Zapłać, a ułatwimy start w przetargu

Za 500 euro rocznie hotelarze otrzymają w HRS dostęp do przetargów ogłaszanych przez międzynarodowe ...

Podkarpacie daje się odkryć się w internecie

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna startuje z akcją w mediach społecznościowych pod hasłem „Podkarpackie odkrywam. ...

Szybkość gwarancją sukcesu w internecie

Ponad jedna trzecia internautów porzuca stronę, jeśli musi czekać dłużej niż sekundę na jej ...

MSZ przygotowuje ewakuację Polaków z Wuhan

Polska i innej kraje Europy Zachodniej negocjują z chińskimi władzami warunki ewakuacji swoich obywateli ...

Betlej: Niepokojąco niskie ceny wycieczek

Niskie obecnie ceny wycieczek w biurach podróży mogą rodzić oczekiwania wśród klientów, że w ...

Ubezpieczenie pokryje koszty leczenia zarażonego koronawirusem

Choroba COVID-19, którą wywołuje koronawirus, może być leczona w ramach ubezpieczenia turystycznego – zapewnia ...