Coraz więcej Polaków na Cyprze

Bloomberg

O 12,4 procent wzrosła liczba turystów odwiedzających Cypr w pierwszym półroczu tego roku. Polaków przyjechało 66 procent więcej – informuje tamtejszy urząd statystyczny.

Od stycznia do czerwca tego roku Cypr odwiedziło 1,65 miliona turystów. Rok temu było ich 1,46 miliona, co przekłada się na wzrost rok do roku o 12,4 procent. To rekordowy wynik. Dotąd najlepszym miesiącem był czerwiec, kiedy na wyspę przyjechało 511 tysięcy ludzi, czyli o 8,2 procent więcej rok do roku.

Szczegółowa analiza pokazuje, że największym rynkiem źródłowym jest Wielka Brytania (580,8 tysiąca osób, +9,7 procent), na drugim miejscu znajduje się Rosja (317,4 tysiąca, -4,7 procent), a na trzecim Grecja (94,7 tysiąca, +15,6 procent). W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Izrael (93,4 tysiąca, +2,5 procent) i Niemcy (84,8 tysiąca, +9 proc.).

W pierwszym półroczu tego roku na Cypr przyjechało też 39,2 tysiąca Polaków, czyli o 66 procent więcej rok do roku. Tylko w czerwcu naszych rodaków było 11,5 tysiąca, co przełożyło się na zmianę na plus o 36,4 procent.

Urząd Statystyczny zapytał też osoby przyjeżdżające na Cypr w czerwcu o powód wizyty. 86,4 procent powiedziało, że ich wizyta ma charakter turystyczny, 8,7 procent odwiedzało przyjaciół i znajomych, dla 4,9 procent była to podróż służbowa.

Urząd Statystyczny zapytał też osoby przyjeżdżające na Cypr w czerwcu o powód wizyty. 86,4 procent powiedziało, że ich wizyta ma charakter turystyczny, 8,7 procent odwiedzało przyjaciół i znajomych, dla 4,9 procent była to podróż służbowa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największy touroperator na świecie o krok od bankructwa

Jeśli Thomas Cook nie dogada się z wierzycielami w sprawie brakujących mu do płynności ...

Kto przetrwa wojnę cenową

Ponad 23 tysięcy pokoi hotelowych powstaje w Polsce. Hotelarze z Warszawy i Gdańska już ...

Ipsos: Polacy pytają, z kim pojadą na wakacje

87 procent Polaków deklaruje, że interesuje się czy biuro podróży, z którym mają jechać ...

UIA z odprawą on-line

Ukraińskie linie lotnicze UIA wprowadzają internetowy system odprawy biletowo-bagażowej Obecnie internetowy system odprawy jest ...

Wizz Air poleci z Warszawy do Bordeaux

Wizz Air dodaje ósmy samolot do bazy na Lotnisku Chopina w Warszawie, żeby od ...

Turysta nad prezent przekłada dobrą obsługę

Turyści nie przywiązują wielkiej uwagi do programów motywacyjnych. Zamiast dostawać prezenty za lojalność, wolą ...