Coraz więcej Polaków na Cyprze

Bloomberg

O 12,4 procent wzrosła liczba turystów odwiedzających Cypr w pierwszym półroczu tego roku. Polaków przyjechało 66 procent więcej – informuje tamtejszy urząd statystyczny.

Od stycznia do czerwca tego roku Cypr odwiedziło 1,65 miliona turystów. Rok temu było ich 1,46 miliona, co przekłada się na wzrost rok do roku o 12,4 procent. To rekordowy wynik. Dotąd najlepszym miesiącem był czerwiec, kiedy na wyspę przyjechało 511 tysięcy ludzi, czyli o 8,2 procent więcej rok do roku.

Szczegółowa analiza pokazuje, że największym rynkiem źródłowym jest Wielka Brytania (580,8 tysiąca osób, +9,7 procent), na drugim miejscu znajduje się Rosja (317,4 tysiąca, -4,7 procent), a na trzecim Grecja (94,7 tysiąca, +15,6 procent). W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Izrael (93,4 tysiąca, +2,5 procent) i Niemcy (84,8 tysiąca, +9 proc.).

W pierwszym półroczu tego roku na Cypr przyjechało też 39,2 tysiąca Polaków, czyli o 66 procent więcej rok do roku. Tylko w czerwcu naszych rodaków było 11,5 tysiąca, co przełożyło się na zmianę na plus o 36,4 procent.

Urząd Statystyczny zapytał też osoby przyjeżdżające na Cypr w czerwcu o powód wizyty. 86,4 procent powiedziało, że ich wizyta ma charakter turystyczny, 8,7 procent odwiedzało przyjaciół i znajomych, dla 4,9 procent była to podróż służbowa.

Urząd Statystyczny zapytał też osoby przyjeżdżające na Cypr w czerwcu o powód wizyty. 86,4 procent powiedziało, że ich wizyta ma charakter turystyczny, 8,7 procent odwiedzało przyjaciół i znajomych, dla 4,9 procent była to podróż służbowa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japończycy podzieleni w sprawie promocji kraju

Dziennik „Japan Times” nie szczędzi słów krytyki opublikowanej właśnie broszurze japońskiego ministerstwa gospodarki, handlu ...

5 najpopularniejszych wysp europejskich na wakacje 2019

Lato 2019 zbliża się wielkimi krokami i pora pomyśleć o letnim wypoczynku. Sprawdziliśmy, na ...

Grecja traci przez wyższy podatek turystyczny

Podniesienie VAT-u na wyspach greckich nie przełożyło się na większe wpływy do państwowej kasy ...

Rząd ratuje Flybe, British Airways donosi Brukseli

Rząd Wielkiej Brytanii przyszedł z pomocą regionalnemu przewoźnikowi Flybe, czym naraził się szefowi grupy ...

Australia – święta góra Aborygenów zamknięta dla turystów

Nikt więcej nie stanie na górze Uluru, która uznawana jest przez Aborygenów za świętą. ...

Wiatr pustoszy Grecję i Cypr

Porywisty wiatr wyrządził dziś wiele szkód w Grecji i na Cyprze. Na Krecie jego ...