Młodzi Niemcy nie chcą pracować w turystyce

Pixabay

W Niemczech spada liczba absolwentów kierunków turystycznych – wynika z analizy Izby Przemysłowo-Handlowej. Niemiecki Związek Turystyczny próbuje więc zachęcić młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z pracą w tej branży

W 2016 na kierunkach kształcących sprzedawców turystycznych studiowało w Niemczech 4754 ludzi, choć rok wcześniej liczba ta była większa o 200 – informuje portal Touristik Aktuell, powołując się na dane z Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Ze 1906 w 2015 roku do 1764 w roku 2016 spadła też liczba stażystów w tej dziedzinie, a liczba dyplomów wydanych przez oferujące ten kierunek wydziały zmniejszyła się z 1842 do 1789. Egzaminy końcowe zdało 91 procent studentów. Rok wcześniej odsetek ten wynosił 93 procent.

Mniejsze zainteresowanie ze strony absolwentów szkół średnich zanotowano też na kierunku sprzedawca turystyki i czasu wolnego. W 2016 roku staż w tym zakresie odbyło 1020 osób, rok wcześniej było to 1070. W przyszłości będzie ich pewnie jeszcze mniej, bo w 2016 roku studia z tej dziedziny rozpoczęło 377 maturzystów, choć rok wcześniej było ich jeszcze 402.

Niemiecki Związek Turystyczny (Deutscher ReiseVerband – DRV) już od dawna próbuje zachęcić młodych do związana swojego zawodowego życia z tą gałęzią gospodarki. Związek przygotowuje materiały graficzne i wideo, w których dwoje młodych bohaterów próbuje swoich sił w znalezieniu odpowiedniej oferty wyjazdowej dla klientów. Ulotki i filmiki agenci i touroperatorzy mogą bezpłatnie pobierać ze strony DRV i zamieszczać we własnych ogłoszeniach, na przykład na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy warszawski hotel Grupy Intercontinental

Hotel Indigo Warsaw, nowy warszawski obiekt sieci Intercontintental Hotels Group (IHG), jest już otwarty ...

Darmowe wycieczki za sprzątanie parków

Turyści odwiedzający Berlin mogą zwiedzić miasto z przewodnikiem za darmo. Żeby wziąć udział w ...

Rosną ceny noclegów w największych miastach

Średnio o 5 procent wzrosły w 2017 roku ceny zakwaterowania w hotelach w dużych ...

Śmiercionośna lawina we Francji

Holenderski snowboardzista zginął, a dwóch zaginęło wskutek zejścia wczoraj po południu lawiny w ośrodku ...

Branża z Antalyi: sprzedaż rośnie, ceny stoją

O 38 procent wzrosła w przedsprzedaży liczba rezerwacji do Antalyi w porównaniu z zeszłym ...

Szwajcaria otwiera granice 15 czerwca

Szwajcaria otworzy granice z krajami Unii Europejskiej i strefą Schengen 15 czerwca – zapowiada ...