Młodzi Niemcy nie chcą pracować w turystyce

Pixabay

W Niemczech spada liczba absolwentów kierunków turystycznych – wynika z analizy Izby Przemysłowo-Handlowej. Niemiecki Związek Turystyczny próbuje więc zachęcić młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z pracą w tej branży

W 2016 na kierunkach kształcących sprzedawców turystycznych studiowało w Niemczech 4754 ludzi, choć rok wcześniej liczba ta była większa o 200 – informuje portal Touristik Aktuell, powołując się na dane z Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Ze 1906 w 2015 roku do 1764 w roku 2016 spadła też liczba stażystów w tej dziedzinie, a liczba dyplomów wydanych przez oferujące ten kierunek wydziały zmniejszyła się z 1842 do 1789. Egzaminy końcowe zdało 91 procent studentów. Rok wcześniej odsetek ten wynosił 93 procent.

Mniejsze zainteresowanie ze strony absolwentów szkół średnich zanotowano też na kierunku sprzedawca turystyki i czasu wolnego. W 2016 roku staż w tym zakresie odbyło 1020 osób, rok wcześniej było to 1070. W przyszłości będzie ich pewnie jeszcze mniej, bo w 2016 roku studia z tej dziedziny rozpoczęło 377 maturzystów, choć rok wcześniej było ich jeszcze 402.

Niemiecki Związek Turystyczny (Deutscher ReiseVerband – DRV) już od dawna próbuje zachęcić młodych do związana swojego zawodowego życia z tą gałęzią gospodarki. Związek przygotowuje materiały graficzne i wideo, w których dwoje młodych bohaterów próbuje swoich sił w znalezieniu odpowiedniej oferty wyjazdowej dla klientów. Ulotki i filmiki agenci i touroperatorzy mogą bezpłatnie pobierać ze strony DRV i zamieszczać we własnych ogłoszeniach, na przykład na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cook: Sprzedajemy to, na czym zarabiamy najwięcej

Przychody o 7 procent wyższe niż przed rokiem, mniejsza sezonowa strata operacyjna i sprzedaż ...

Odmówiono im lotu klasą biznesową. Były „zbyt duże”

Trzem Nowozelandkom, które wracały z Tajlandii odmówiono podróży w klasie biznes. Personel zmierzył kobiety ...

Ratingi biur podróży 2017: Jak oni to robią

Itaka, Rainbow, TUI i Grecos ciągną branżę. Wezyr się skurczył, ale za to więcej ...

Tarcza 6.0 – senatorowie dodają więcej turystyki. Rząd jest przeciw

W ustawie zwanej tarczą 6.0 dla branż, które ucierpiały w listopadzie przez pandemię i ...

Enter Air rośnie, zarabia, wymienia flotę

Największy polski przewoźnik czarterowy, linia lotnicza Enter Air, przewiozła w zeszłym roku 1,16 miliona ...

Thomas Cook: Czytaj nas jak ulubione czasopismo

Thomas Cook powoli odchodzi od typowych katalogów turystycznych na rzecz publikacji w stylu magazynów ...