Młodzi Niemcy nie chcą pracować w turystyce

Pixabay

W Niemczech spada liczba absolwentów kierunków turystycznych – wynika z analizy Izby Przemysłowo-Handlowej. Niemiecki Związek Turystyczny próbuje więc zachęcić młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z pracą w tej branży

W 2016 na kierunkach kształcących sprzedawców turystycznych studiowało w Niemczech 4754 ludzi, choć rok wcześniej liczba ta była większa o 200 – informuje portal Touristik Aktuell, powołując się na dane z Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Ze 1906 w 2015 roku do 1764 w roku 2016 spadła też liczba stażystów w tej dziedzinie, a liczba dyplomów wydanych przez oferujące ten kierunek wydziały zmniejszyła się z 1842 do 1789. Egzaminy końcowe zdało 91 procent studentów. Rok wcześniej odsetek ten wynosił 93 procent.

Mniejsze zainteresowanie ze strony absolwentów szkół średnich zanotowano też na kierunku sprzedawca turystyki i czasu wolnego. W 2016 roku staż w tym zakresie odbyło 1020 osób, rok wcześniej było to 1070. W przyszłości będzie ich pewnie jeszcze mniej, bo w 2016 roku studia z tej dziedziny rozpoczęło 377 maturzystów, choć rok wcześniej było ich jeszcze 402.

Niemiecki Związek Turystyczny (Deutscher ReiseVerband – DRV) już od dawna próbuje zachęcić młodych do związana swojego zawodowego życia z tą gałęzią gospodarki. Związek przygotowuje materiały graficzne i wideo, w których dwoje młodych bohaterów próbuje swoich sił w znalezieniu odpowiedniej oferty wyjazdowej dla klientów. Ulotki i filmiki agenci i touroperatorzy mogą bezpłatnie pobierać ze strony DRV i zamieszczać we własnych ogłoszeniach, na przykład na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Więcej Tajlandii do zwiedzania. Kraj otwiera wyspę po wyspie

Od 1 lipca turyści z zagranicy mogą wyjeżdżać na tajlandzką wyspę Phuket, a od ...

Słaby marzec na Lotnisku Chopina

W marcu warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 513 tysięcy pasażerów, czyli o 61,7 procent mniej ...

Inwestorzy zainteresowani hotelami o niższym standardzie

Nie tylko luksusowe hotele przyciągają zagranicznych inwestorów do Polski. W najbliższych latach inwestycje w ...

Połączenie kolejowe na Lazurowym Wybrzeżu przerwane

Kilka tysięcy pasażerów francuskich kolei utknęło na dworcach w południowej Francji Pożary lasów w ...

Dubaj chce (więcej) Polaków

Dubai Crocodile i Dubai Safari to dwa nowe parki rozrywki, które będą otwarte w ...

Grupa TUI z 3 miliardami euro straty operacyjnej

Obroty niższe o 58 procent, strata operacyjna 3 miliardy euro – Grupa TUI podsumowała ...